ІТ-система для компанії під час непевних часів. Що і як вибрати, щоб не пошкодувати?

Maciej Jankiewicz

Можеш подумати, що 2023 рік не підходить для інвестицій. Ти спостерігаєш за тим, що відбувається в економіці, і боїшся втрат. Твій бізнес уже багато пережив. І це те, чим ти пишаєшся. Було б шкода пропустити це зараз.

Ти сідаєш писати плани на наступні дванадцять місяців і думаєш, чим ще нас зараз можна здивувати? У голові крутиться думка: «Краще грати консервативно». Стриманість — цінна риса.

А може взагалі ні? Прислів’я говорить: хоробрим належить світ! Він також каже, що в бізнесі виживуть лише ті, хто ризикує, найсильніші, які не бояться змін і сприймають кризу як можливість.

Хочу сказати, що у мене є готовий рецепт. Я хотів би сказати вам, що я точно знаю, що станеться, і решта статті буде схоже на пророцтво, яке само здійснюється.

Однак правда в тому, що є ті, кому буде вигідно те, що вони, очікуючи бурі, сховалися в печері. Є також ті, хто загине в морі, і ті, кого приплив затопить у їхній, здавалося б, безпечній схованці.

Ми живемо в непевні часи. І з цього почнемо.

Що таке VUCA, BANI, black swan і… SPAM?

Останнім часом на хвилі таких подій, як пандемія коронавірусу, війна в Україні, економічна, енергетична та фінансова криза, набули популярності поняття невизначеності. Якщо ти їх ще не знаєш, я швидко поясню.

VUCA

VUCA – це концепція, введена американськими стратегами. Army War College для опису ситуації в геополітичному просторі після закінчення холодної війни. Кожна з літер абревіатури відповідає особливостям тієї дійсності, в якій опинилися на той час військові:

  • Volatility (мінливість, швидкоплинність)
  • Uncertainty (невизначеність)
  • Complexity (Складність)
  • Ambiguity (неоднозначність).

Пізніше цей термін поширився на інші сфери, включаючи бізнес.

BANI

BANI – це абревіатура слів: Brittle (тендітний), Anxious (неспокійний), Non-linear (нелінійний) і Increceptible (незрозумілий). Це концепція, пов’язана з менеджментом в умовах VUCA, яка передбачає, що лідери повинні бути гнучкими та вміло орієнтуватися в невизначеному та складному світі, використовуючи наявну інформацію та інструменти.

VUCA та BANI є важливими поняттями для керівників і менеджерів, оскільки вони допомагають їм зрозуміти та впоратися з непередбачуваними ситуаціями, такими як кризи, технологічні зміни чи зміни ринку. Завдяки вмілому управлінню ризиками та використанню наявної інформації лідери можуть привести свої організації до успіху навіть у складних умовах.

“Чорний лебідь”

Ефект чорного лебедя, з іншого боку, — це термін, пов’язаний з VUCA та BANI, який описує несподівані та надзвичайно важливі події, які мають значний вплив на людей, організації чи цілі суспільства.

Ефект чорного лебедя описує ситуації, які є рідкісними та важко передбачуваними; як чорний лебідь – рідкісне видовище.

Приклади ефекту чорного лебедя включають фінансову кризу 2007-2008 років, пандемію COVID-19 і атаку на Всесвітній торговий центр у 2001 році. Ці події мали величезний вплив на економіку, ринки та людей у ​​всьому світі, і їхні наслідки відчуваються й сьогодні.

Ефект чорного лебедя, звичайно, також є важливою концепцією для керівників і менеджерів, оскільки він показує, наскільки важливо бути гнучким і готовим до непередбачених ситуацій. Керівники повинні бути готові до того, що в будь-який момент можуть статися надзвичайно важливі події, які вимагають швидкої реакції та вмілого управління ситуацією. Тому важливо мати план на випадок надзвичайних ситуацій і бути готовим до різних сценаріїв, навіть найменш ймовірних

SPAM

Цікаво, що існує також польська абревіатура, яка описує мінливий світ: SPAM.core/ Можливо, ця назва трохи невдала для людей в ІТ-індустрії, які асоціюють її з небажаною, непотрібною інформацією. Однак у контексті невизначеної ділової ситуації це означає: Швидкість, Ліквідність, Надзвичайна складність і Каламутність.

Як вибрати ІТ-систему в непевний час?

Дослідники ринкової ситуації погоджуються, вони розробили відповідні теорії. Невизначена, мінлива, непередбачувана реальність стала буденністю і не підлягає обговоренню.

Як вести бізнес за таких умов? Як залишатися інноваційним і залишатися на плаву?

Якщо, повертаючись до початкової метафори, ти належиш до типу морського вовка, який не боїться ризикувати – ти, ймовірно, дивишся на ІТ-системи, які можуть дати тобі вітру у вітрила.

Я вже можу прокоментувати це.

Мені здається, що я також маю ідеальну пропозицію для цих неспокійних часів.

Я рекомендую розглянути технологію з низьким кодом/без коду.

Низький код/без коду – рецепт від кризи?

Всупереч поширеній думці, придбання ІТ-системи більше не означає для тебе трудомісткого процесу. Якщо вибереш правильне рішення з низьким кодом/без коду, ви швидко наздоженете згаяне та зіткнетеся з труднощами, які наразі перевершують навіть лідерів ринку.

Вони дозволяють створювати, тестувати та розгортати власні програми за допомогою візуального майстра BPM. Таким чином, результати видно відразу і з дуже незначною технічної участі або взагалі без неї.

Це означає, що розробка програмного забезпечення не вимагає участі програмістів. Їхня допомога виправдана лише у випадку дуже складних удосконалень. В іншому випадку просто скористайся бібліотекою готових компонентів. І для цього не потрібні спеціальні знання.

Системи з низьким кодом/без коду призначені для двох груп: програмістів і бізнес-користувачів, т.зв громадянські розробники. Ти сам вирішуєш, кому передати кермо і наскільки ти можеш розвивати проект самостійно.

З цієї причини я вважаю, що платформи з низьким кодом/без коду зараз є найкращим рішенням для компаній.

Якщо це тебе теж переконає, Морський Вовче, у мене є для тебе сюрприз

Безкоштовна електронна книга про придбання технології з низьким кодом/без коду. Нехай він буде твоїм орієнтиром при виборі правильної системи. … подорожуючи морями й океанами успіху.

Посібник покупця з низьким кодом/без коду

Заповни форму та завантаж особисту pdf-копію матеріалу. на свій диск.

Maciej Jankiewicz
Прокрутити вгору