Чому польським підприємцям подобаються IT On-Premise системи?

Sławomir Wnuk

Ти, мабуть, був на презентації ІТ-системи, розміщеної в хмарі? Останнім часом багато чути про переваги такої моделі. Також стає все більш популярною, особливо серед лідерів програмного забезпечення для бізнесу. Просто подивися на SugarCRM і його широкий асортимент продуктів, розміщених на SugarCloud.

У сьогоднішній статті (та на нашому YouTube-каналі) знайдеш відповідь на запитання, чому локальні, а не хмарні технології залишаються таким поширеним вибором серед польських підприємців.

Як сталося, що така поширена тенденція ще не дійшла до нашої країни? І чому така симпатія до приватно встановлених рішень?

Чому On-Premise?


Мабуть, краще, якщо я поясню це на конкретному прикладі.

Один із лідерів на ринку програмного забезпечення CRM, який дослідницький інститут Gartner роками називав Visionary – він відрізняє свою пропозицію місцем встановлення систем. У хмарі згаданого раніше SugarCRM доступна платформа HD-CX під назвою Sugar Market Sell Serve. Крім того, вони пропонують дві системи з відкритим кодом. Один із них – Sugar Enterprise – це локальне рішення

Звідки ця відмінність у тому, де розміщено систему? Чому велика американська компанія-виробник програмного забезпечення підтримує таку кількість версій продукту? Багато хто закрився на Cloud і більше нічого не пропонує. Приклад SugarCRM виділяється на ринку.

Чи знаєш ти, що…

У випадку локальних систем це може бути власна інфраструктура, яку підтримуєш як самозайнята компанія, а також хостинг, наданий, наприклад, партнером із впровадження, який реалізує програмне забезпечення у вашому власному середовищі.

Головною перевагою локальних систем є можливість втручатися в код такого програмного забезпечення.

Я вважаю, що було б великою образою зробити висновок, що це все через нас – Поляків. Цілком ймовірно, що ми просто належимо до ширшої групи країн, де умови сприятливі для локального використання.

SugarCRM поділяє ринок за географічними факторами, можливо, насамперед за часовим поясом. Однак виявляється, що EMEA, тобто країни Європи, Близького Сходу та Африки, мають ще щось спільне … У «нашому» регіоні багато організацій шукають рішення, які гарантують свободу вирішувати, де встановити систему. Однією з причин є питання регламентів ЄС щодо зберігання персональних даних (GDPR). Але не тільки.

Додатковою перевагою є відкритий код програми. Досвідчений партнер із впровадження може використовувати його для розробки готового функціонального продукту в інструмент, який повністю відповідає індивідуальним потребам.

Ти нічого не втрачаєш в стандартній функціональності, за яку користувачі люблять систему SugarCRM. З Sugar Enterpise можеш використовувати сучасний інтерфейс користувача, інструмент BPM для створення власної автоматизації, потужний механізм звітності або автоматичне заповнення інформації про клієнтів на основі інформації, доступної в Інтернеті.

Чи знаєш ти, що…

SugarCRM On-Premise може коштувати лише 85 доларів США на місяць за користувача.

Локальні системи та eVolpe CloudУ варіанті On-Premise ІТ-система знаходиться або на власних серверах, або в хмарі партнера з впровадження. Для зручності та спокою я рекомендую послугу під назвою eVolpe Cloud. Саме тоді ми піклуємося про такі речі, як резервне копіювання, брандмауер, шифрування підключення, оновлення тощо. А твоя система «стоїть» на захищених серверах найбільшого за площею ЦОД у світі.

Все це нагадує хмарний сервіс SugarCRM, оскільки ви зберігаєте можливість втручатися в програмний код, а сервери, які ми використовуємо, розташовані в Європі.

Оскільки інвестор сам вирішує, де розмістити систему – він зберігає повний контроль над збереженими ноу-хау. Це особливо важливо для державного сектору, неурядових організацій і всіх тих, хто звертає увагу на принципи зберігання персональних даних, наприклад, через положення GDPR.

Хмара проти On-Premise

Беззаперечною перевагою хмари є низька вартість експлуатації системи (не потрібно купувати обладнання, утримувати серверну кімнату тощо). Однак у випадку Cloud довгострокові витрати (постійні платежі за послуги хостингу) зростають. Це означає перенесення більшої частини витрат на ІТ з інвестиційного бюджету на операційний, що може бути перевагою для деяких компаній.

У випадку On Premise навпаки: інвестиційні витрати зростають, а операційні витрати зменшуються. Локальне програмне забезпечення зазвичай потребує великих стартових витрат, пов’язаних із впровадженням. Однак загальна вартість рішення може виявитися нижчою, ніж у випадку з Cloud. Все залежить від твоїх потреб. Але будь обережний! Існують локальні системи, які вимагають регулярних ліцензійних платежів (зазвичай рахунок виставляється щорічно за кількість користувачів).

Система з нашого прикладу, Sugar Enterprise, коштує 85 доларів США за користувача на місяць.

Підприємці іноді не бажають використовувати хмарні рішення також через проблему зберігання даних. Парадоксально, але безпеку часто згадують як велику перевагу SaaS. Це пояснюється тим, що авторитетні постачальники програмного забезпечення покладаються на перевірені центри обробки даних. У випадку з SugarCRM мова йде, наприклад, про Amazon Cloud Services.

Проте локальне забезпечення гарантує повний контроль над збереженими ноу-хау, і це зазвичай більше переконує інвесторів, які хочуть нести відповідальність за себе. Для деяких компаній і установ це навіть необхідна умова. А при необхідності завжди можеш перейти в хмару або скористатися запропонованим реалізатором хостингом. Переглянь eVolpe Cloud, який я запропонував вище.

Реалізація хмарне рішення зазвичай набагато швидше, ніж впровадження локальної системи. Суттєву роль тут відіграє відсутність необхідності надання обладнання, ліцензійних ресурсів та встановлення системи на серверах.

Однак існують також локальні системи, які не потрібно винаходити з нуля. Якщо використовуєш, наприклад, рішення з відкритим вихідним кодом, можеш досить швидко впровадити MVP програмного забезпечення, і лише з кожним наступним Sprint розвивати його функціональність для індивідуальних потреб. Це може бути у випадку з Sugar Enterprise, який є повним інструментом, але може бути адаптований до конкретних вимог. І все це в рамках приватної інфраструктури або, наприклад, eVolpe Cloud, якщо тебе переконає цей варіант.

Хмарні системи досить важко змінити. Кажуть, що їх можна конфігурувати (в області доступних функцій), але не дуже конфігурувати (тобто в їхній код рідко можна втручатися). Буває навіть так, що використання хмарного рішення змушує компанію вносити організаційні зміни, які підлаштовують бізнес-процес під придбану систему. Тому їх слід підбирати ретельно.

Зазвичай ситуація набагато краща з локальними системами. Таке програмне забезпечення найчастіше можна адаптувати до дуже конкретних потреб конкретної організації. Тоді система (інструмент роботи) підлаштовується під бізнес-процес, а не навпаки.

У випадку хмари провайдер несе відповідальність за підтримку системи, яка має надаватися як послуга (Software as a Service, SaaS).

Коли справа доходить до On-Premise, уся інфраструктура залишається вашою власністю, а це означає, що маєш піклуватися про неї належним чином. Також можеш скористатися хостингом eVolpe і делегувати частину обов’язків і відповідальності нашим фахівцям.

Рішення за тобою

Той факт, що On-Premise залишається таким поширеним вибором інших підприємців, не означає, що він найкраще працюватиме у твоїй організації. Як я сподіваюся, мені вдалося показати, що в обох варіантів є чимало переваг. Найкраще розглядати їх у розрізі індивідуальних потреб у присутності професійного бізнес-аналітика. Однак для хорошого початку я рекомендую почати з консультації з Maciejem (Мацеєм). Я не знаю нікого, хто б краще пілотував ці речі на ранніх етапах вашого інтересу до ІТ-програмного забезпечення. Просто виберіть зручну дату і чекай нашого дзвінка. Ми побачимо, чи відповідаєте ви серед основних прихильників локальної роботи, чи ваша організація отримає більше переваг від SaaS.

Зареєструйся на консультацію з експертами по впровадженню eVolpe

wybierz termin
Sławomir Wnuk
Прокрутити вгору