Чи система no-code не позбавить програмістів роботи ?

Sławomir Wnuk

Разом із зростанням популярності безкодових рішень зростає багато невизначеностей, міфів і применшень. Одна з них полягає в тому, що відсутність коду позбавить програмістів роботи...

Технологія з низьким кодом/без коду відома вже кілька років. Популярності цього рішення прискорила пандемія COVID-19, яка змусила підприємців оцифрувати свої компанії. Використання low-code/no-code дозволило прогресувати за короткий час.

Ми також інвестували в таке рішення в eVolpe. Минулого року ми додали до нашої пропозиції платформу Creatio з низьким кодом/без коду.

Перші впровадження вже тривають, і ніхто з програмістів не втратив роботу. Навпаки, наша команда зростає. Зараз у нас працює 50 людей, переважна більшість з яких є командою розробки програмного забезпечення. Коли я починав, нас було близько двадцяти. Це збільшення на понад 100% за кілька років! Як це можливо?

У сьогоднішній статті я спробую розвіяти міф про те, що відсутність коду позбавляє програмістів роботи. Але почнемо з самого початку.

Кілька слів про low-code/no-code

No-code — це спосіб створення програм без втручання в системний код.

Завдяки цьому спрощенню бізнесмени можуть створювати власні засоби автоматизації, не залучаючи програмістів.

no-code позбавить програмістів роботи

Якщо ваші потреби є великими, варто, щоб система, яку ти реалізуєш, також передбачала опцію низького коду.

Це техніка програмування з низьким кодом. У цьому випадку знання офіційних мов ІТ-світу є необхідним.

А як щодо програмістів?

Як ти вже здогадався, технологія low-code/no-code не призведе до того, що розробники масово втратять роботу, тому що вони стануть непотрібними. Зовсім навпаки.

Бізнес-користувач не завжди зможе самостійно створити задовільну програму. У будь-якому випадку знадобиться підтримка технічних спеціалістів. Не все можна зробити з готових блоків. Крім того, такі блоки теж треба якось створювати.

Поки що інвестори обирають готові рішення та адаптують під них свій бізнес. Лише деякі думали про варіант з відкритим кодом або створювали системи з нуля. Технологія без коду може це змінити. Користувачі, які мають досвід роботи в системах, адаптованих до їхніх потреб, рідше погодяться на напівзаходи.

Як завжди, апетит зростає під час їжі. І візуальні інтерфейси треба якось розвивати. Найкраще це зробити шляхом створення нового коду, і це повинен зробити розробник.

А як щодо штучного інтелекту?

Незважаючи на те, що з’являється все більше теорій про те, що через кілька років машини будуть достатньо потужними, щоб самі створювати програмне забезпечення, це все ще лише теорії. Штучний інтелект, хоч і стрімко розвивається, все ще недостатньо розвинений, щоб створювати якісне програмне забезпечення без участі команди розробників.

Коротше кажучи, якщо ти програміст,тобі немає про що турбуватися,наша робота не закінчена. Навпаки, ти, швидше за все, отримаєш більше обов’язків просто за допомогою іншого інструменту.

no-code позбавить програмістів роботи

Low-code/no-code – спосіб впоратися з невизначеними часами

Система з низьким кодом/без коду є відповіддю на сучасні проблеми, з якими стикається діловий світ і не тільки. Швидша розробка програм, автоматизація, яку ти можеш зробити відразу, функції, які допоможуть тобі налаштувати систему без особливих проблем. Завдяки цій технології ти прискориш роботу всієї компанії, а в часи економічної кризи це є безцінною перевагою.

Заслуговує на увагу система, яка базується на технології з низьким кодом/без коду, це Creatio. Якщо тобі потрібен інструмент, який адаптується до твого бізнесу та допоможе вийти на новий рівень, тоді ти у правильному місці. А про самого Creatio ти можеш прочитати тут.

Підсумування

Перший міф про low-code/no-code розвіяно. Якщо ти хочеш побачити інші міфи, які ми розкриваємо, завантаж нашу електронну книгу. Дізнайся більше про технологію, яка штурмом захоплює світ ІТ.

Зареєструйся на консультацію з експертами по впровадженню eVolpe

Вибери зручний для тебе час.

Sławomir Wnuk
Прокрутка до верху