9 технологічних трендів 2023 року, про які варто знати сьогодні

Sławomir Wnuk

Нові технології оточують нас, де б ми не були. На роботі теж. ІТ-світ розвивається настільки динамічно, що сучасні популярні інструменти через короткий час можуть стати застарілими або неефективними. Ринок величезний, і постійно з’являються нові продукти, які просувають вперед різні галузі. І якщо так, то варто не відставати від сучасних тенденцій.

Подивися, які технологічні інновації відрізняють Gartner. Про них варто знати перед тим, як планувати заходи на 2023 рік.

Штучний інтелект кількома способами

Впровадження штучного інтелекту (AI) є засобом оптимізації процесів, що відбуваються в системах. Це сприятиме автоматизації конкретних завдань, а значить і діяльності компанії. Створення звітів, автоматичні кампанії, прогнозування поведінки клієнтів у тебе під рукою. Створення звітів, автоматичні кампанії, прогнозування поведінки клієнтів у тебе під рукою. Тим більше, що вони вписуються в технологічні тренди і стають все гучнішими.

  • Digital Immune System поєднує в собі кілька програмних стратегій для захисту користувача від будь-якого можливого ризику злому або викрадення даних. Завдяки автоматизації та екстремальному дизайну та тестуванню він забезпечує стійкі системи, які підвищують безпеку. Напевно, час від часу ти чуєш про витік даних з того чи іншого додатка. Останнім часом багато говорили про справу WhatsApp, де з додатку вкрали майже 500 мільйонів телефонних номерів. DIS розроблено для захисту користувачів від такого витоку даних. Штучний інтелект, вивчаючи безпеку, підтримує запобігання таким ситуаціям.
  • Applied Observability працює на основі даних, наданих організацією, використовуючи ШІ для аналізу та створення рекомендацій. У майбутньому ти зможеш приймати більш швидкі та точні рішення. І якщо застосовувати його систематично, це зменшить можливі затримки у відповіді та оптимізує бізнес-операції в режимі реального часу.
  • AI TRiSM (AI Trust, Risk and Security Management) підтримує керування моделями AI. Він поєднує в собі методи пояснення результатів штучного інтелекту, швидкого розгортання нових моделей, проактивного керування безпекою штучного інтелекту та контролю конфіденційності та питань етики. Штучний інтелект створює нові форми управління ризиками та бізнесом, які не забезпечують звичайні засоби контролю.
нові технології

Розробка хмарних систем

Зберігання даних у хмарі допомагає запровадити багато цікавих рішень. Це прискорює створення вертикальних пропозицій, збільшує швидкість доставки товарів і дозволяє підключитися будь-де. Розвиток цієї інновації – чудова можливість для будь-якого бізнесу.

  • Хмарні платформи поєднують SaaS, PaaS та IaaS із галузевими функціями. Організації використовуватимуть їх для полегшення потоку даних у компанії. За даними Gartner, до 2027 року понад 50% підприємств використовуватимуть хмарні платформи для прискорення своїх бізнес-ініціатив. Хмарні платформи дозволяють перехід від загальних рішень до платформ, розроблених і адаптованих до специфіки галузі користувача.
  • Інженерні платформи створені, щоб допомогти розробникам даних і кінцевим користувачам. Це зменшить їх навантаження. Platform Engineering надає набір інструментів, можливостей і процесів, створених для зручного використання розробниками та кінцевими користувачами. Це підвищує продуктивність і зменшує навантаження на команди розробників.
  • Wireless-Value Realization включає надання бездротових послуг із усього. Від традиційних обчислень для кінцевих користувачів, периферійної підтримки, рішень цифрових вивісок тощо. Такі мережі виходять далеко за рамки підключення, надаючи аналітикам місцезнаходження в реальному часі та іншу інформацію та розуміння.

За даними Gartner, до 2025 року 50% корпоративних бездротових кінцевих точок використовуватимуть мережеві послуги.

Нові рішення для полегшення життя

Ця тенденція має на меті внести зміни в бізнес-модель, переосмислити спосіб залучення співробітників і клієнтів і прискорити стратегію завоювання нових віртуальних ринків.

  • Супердодатки або так звані багатофункціональні додатки. Вони поєднують в собі функції програми, платформи та екосистеми. Вони надають платформу, де треті сторони можуть розробляти та публікувати власні міні-додатки.

Чи знаєш ти, що…

Вони надають платформу, де треті сторони можуть розробляти та публікувати власні міні-додатки.

Джерело: Gartner

нові технології

Супердодатки вже добре працюють в країнах Азії. Де швидко завоювали величезну популярність. Хорошим прикладом є китайський WeChat, завдяки якому можна спілкуватися з друзями (месенджер), а також робити покупки чи перекази.

  • Цінність штучного інтелекту полягає в його здатності швидко розробляти, розгортати, адаптувати та підтримувати в корпоративному середовищі. Враховуючи необхідність швидкого розгортання, надзвичайно важливо розробляти прості шляхи або створювати моделі Штучної Інтелігенції, які можуть адаптуватися самі.

Адаптація штучного інтелекту дозволяє змінювати поведінку моделі після впровадження, використовуючи інформацію, отриману в режимі реального часу. Ідея полягає в тому, щоб постійно перенавчати моделі та вивчати нові дані. А також швидко адаптуватися до мінливих обставин.

  • Метавсесвіт є однією з найгарячіших тем останнім часом, але про що це взагалі? Це концепція, яка передбачає співіснування 3D віртуальних світів, у яких функціонують люди. Вони мають бути представлені своїми аватарами, які, як і в звичайному житті; працювати, вчитися, жити. Щоб потрапити в цей світ, вам потрібна спеціальна VR-гарнітура. І хоча про доповнену реальність чули вже давно (навіть про гучні окуляри Google), Metaverse ось-ось назавжди увійде в наше повсякденне життя.

Завдяки Metaverse зможеш займатися спортом і покращувати свою фізичну форму без будь-яких перешкод. І не виходячи з дому. Просто одягни окуляри, і ти в спортзалі.

Стійкі технології

Нові технології, поставлені в 2023 році, це ще не все. Стійкі технології — це рішення, яке підвищує енергоємність та ефективність ІТ-послуг; забезпечує стійкість підприємства завдяки таким технологіям, як ідентифікація, аналітика, програмне забезпечення для керування викидами та ШІ. Допомога клієнтам у досягненні власних цілей сталого розвитку. Інвестиції в технології, які мають потенціал для підвищення операційної стійкості та фінансової ефективності, забезпечуючи при цьому нові шляхи зростання.

нові технології

Підсумування

Нові технології створюються та розвиваються, щоб полегшити життя, функціонування та роботу. Безпека даних, розробка бездротових технологій або кількох додатків в одному місці. Це лише частина революцій, які нас чекають і можуть змінити наші звички чи функціонування в різних сферах життя.

Зареєструйся на консультацію з експертами по впровадженню eVolpe

wybierz termin
Sławomir Wnuk
Прокрутити вгору