Великі компанії покладаються на Open Source. Ось що показує дослідження!

Maciej Jankiewicz

Стаття та висновки на основі: “Програми з відкритим кодом на підприємстві

Настав вересень 2019. Linux Foundation і The New Stack за участю TODO Group публікують результати опитування проведено на групі з 2700 осіб. Респондентам задавали питання, пов’язані з популярність і довіра до рішень з відкритим кодом на підприємствах. Результати дивують усіх! Open Source є хорошою практикою для ІТ-відділів у найбільші корпорації світу! Дізнайтеся чому.

Open Source. Дослідження Linux Foundation і The New Stack

Спочатку кілька слів про те, як було організовано та проведено дослідження. Як я вже зазначав, у ньому взяли участь понад 2700 респондентів. 21% респондентів є співробітниками компаній, де працює понад 10 000 осіб! Важливо, що аж 43% учасників опитування – інженери та програмісти, які знаються на предметі. 36% мають іншу, але пов’язану з ІТ роль на підприємстві. Можна зробити висновок, що отримані результати є результатом думки фахівців з досвідом роботи у великих корпоративних організаціях.

Open Source для комерційних і некомерційних цілей

В опитуванні ставилося питання про частоту окремих подій на підприємствах, де працюють респонденти. Їх попросили оцінити за шкалою: часто – іноді – рідко – ніколи – не знаю.

На запитання: «Як часто ви використовуєте продукти з відкритим вихідним кодом для отримання прибутку компанії?», аж 50,1% відповіли, що часто, 18,5% що іноді і 8,5% що рідко. Це означає, що переважна більшість, 77,1%, використовують системи з відкритим кодом у комерційних цілях. У некомерційних цілях Open Source системи використовують 90,9% респондентів (67% часто, 18,5% іноді, 5,4% рідко).

Open Source і промисловість

Авторів опитування також цікавила галузь, в якій зайняті респонденти, і співвідношення між сферою економіки та популярністю Open Source рішень. Як довели опитування відкритий код є певною сферою індустрії технологій. аж 54,2% людей, які заявили про роботу в цій галузі, визнають, що вони використовують або планують запровадити систему з відкритим кодом. На другому місці – телекомунікаційні та медіакомпанії (користуються 35,2%, планують використовувати – 13,4%). Замикають п’єдестал пошани транспорт і автомобілебудування (32,8% використовують, 15,5% планують використовувати). Наступні місця посіли: медична галузь, державний сектор, фінансові послуги та виробничі компанії.

Переваги відкритого коду. Дослідження 2018 проти 2019

«Програми з відкритим кодом на підприємстві – 2019» – то наступне видання дослідження Linux Foundation і The New Stack. Під час цьогорічної публікації було порівняно переваги використання програмного забезпечення Open Source у 2018 році із заявленими перевагами цього типу систем. Як виявилося, за 12 місяців у світі IT може багато чого змінитися.

На 2% більше респондентів бачать зростання інновацій завдяки програмному забезпеченню з відкритим кодом. на 5% більше респондентів вважають, що потужний із Open Source сприятливий для найму розробників. На 7% більше людей визнають, що відкрите програмне забезпечення допомагає зменшити витрати на підтримку сильна, технічна підтримка.

Також є деякі пониження. Менше людей помітили зміни в корпоративна культура, яка є результатом використання системи з відкритим кодом. Менше людей визнавали, що відкрите програмне забезпечення призвело до зниження вартості ліцензування. Менше людей заявили, що відкритий код прискорив і зробив цикл більш гнучким по стороні розробника .

Вплив Open Source для підприємницької діяльності

Згідно з опитуванням, довіра підприємств до систем з відкритим кодом дуже висока. 81,2% респондентів стверджують, що вони позитивно впливають на діяльність компанії. Серед іншого респонденти відзначали їх благотворний вплив на: відповідність ліцензіям (9,2%), якість коду (8,3%), гнучкість проекту (7,9%), безпеку системи (6,1%) або фінансову економію (3,9%).

Чому eVolpe робить ставку на Open Source?

eVolpe працює над просуванням систем з відкритим кодом в компаніях 10 років. Я часто повторюю це в розмові з клієнтами аргумент про гнучкість таких систем. У нашій пропозиції є аж 8 різних ІТ-інструментів для бізнесу, кожен із відкритим кодом. Ми пропонуємо нашим клієнтам рішення найвищого класу, до яких ми можемо додатково адаптуватися індивідуальні потреби. Висновки, отримані під час аналізу перед впровадженням, дозволяють оцінити, які стандартні функції програмного забезпечення відповідають твоїм вимогам твоєї компанії та до якої міри слід розвивати запропоновану систему. Найголовніше, що нам не потрібно починати з нуля! Продукція, яку пропонує eVolpe має багато перевірених механізмів, з яких вони були успішними великі компанії виграють. Якщо ваш бізнес-процес сильно відрізняється від них, Open Source пропонує можливість налаштування вибраних областей. З eVolpe у тебе є вибір використовуючи надійний інструмент, який ми адаптуємо до індивідуальних потреб

Давай поговоримо про систему Open Source для твого підприємства

Maciej Jankiewicz
Прокрутити вгору