Хмара чи локально? Як вирішити цю дилему?

Sławomir Wnuk

Місце встановлення системи – тема, яку іноді забувають, але яка може визначити успіх всього проекту. Тому що ти платиш за хостинг і за обслуговування власних серверів …

ти теж повинен платити. Просто трохи інакше.

Послуга хостингу зазвичай пропонується за моделлю передплати. Придбання серверів, навпаки, є одноразовими витратами. Однак на цьому справа не закінчується. Адже приватну інфраструктуру треба підтримувати. Персонал, який знає свою справу, стане в нагоді. Така серверна також передбачає значні витрати на електроенергію. Тому очевидна економія може виявитися дорогою інвестицією.

Але не зрозумій мене неправильно, бувають випадки, коли On-Premise є єдиним вірним шляхом. Я вже писав, що це все ще дуже популярне рішення на польському ринку. І на це є причини.

У сьогоднішній статті я хотів би зупинитися на двох сценаріях. Той, де краще вибрати варіант Cloud. І коли приватна серверна інфраструктура окупається більше.

І що? Розпочнемо.

Велика відставка чи велике повернення?

Якщо ти дивишся на ринок програмного забезпечення для бізнесу, ти, безумовно, помітиш, скільки постачальників нещодавно перемістили свої послуги в хмару. А якщо ні, то принаймні заінвестували у таку альтернативу.

SugarCRM є хорошим прикладом. До певного моменту вони були відомі своїм SugarCRM Community Edition. Тобі не потрібно було платити за це (у сенсі ліцензії), і його код був відкритим. Після припинення підтримки цього продукту було розроблено портфоліо комерційних рішень з відкритим вихідним кодом, доступних локально. Зараз компанія інвестує значні кошти в розширення хмарної платформи Customer Experience. І в їхній пропозиції є одне програмне забезпечення, все ще відкрите та доступне на місці – система Sugar у версії Enterprise. Решта програми доступна лише в Amazon Web Services – одному з лідерів серед постачальників дата-центрів і хостинг-послуг у світі.

instalacja systemu crm

SugarCRM не єдині. Наприклад, системи Salesforce, Oracle, Microsoft, Livespace, Zendesk і навіть SpiceCRM (у версії More) доступні в хмарі.

Але звідки ця хмарна тенденція?

Я думаю, що це було трохи схоже на яйце та курку. З одного боку, постачальники програмного забезпечення люблять модель SaaS, у якій клієнт платить регулярно та прив’язується до продукту на довший період часу. З іншого боку, це також подобається користувачам програмного забезпечення, які вважають що краще платити менше і частіше і лише за обсяг дискового простору, який вони фактично використовують. Вони також із задоволенням виконують зобов’язання щодо підтримки серверної інфраструктури, про яку я писав вище. Не у всіх є місце для великої серверної кімнати, не всі також повинні знати, як нею користуватися, або хочуть найняти для цього людей.

І тому компанії, які відійшли від On-Premise рішень на користь Cloud – впали на хвилі «великої відставки».

Нещодавно я зустрів таке визначення цього масового тренду на програмне забезпечення як послугу, і воно мені здається виправданим. З моєї точки зору, це виглядало приблизно так. Раптом як клієнти часто запитували про Cloud, так і виробники, за якими я стежу, спільно відкрили цю можливість.

Але але. Хмара зовсім не для всіх.

Численні урядові організації залишаються вірними On-Premise. Такі суб’єкти, також завдяки положенням про захист персональних даних, частіше обирали On-Premise.

Приватні системи, до того ж без ліцензійних зборів, також вигідні для великих корпорацій. Комітети із закупівель на підприємствах із понад 250 співробітниками досить неохоче використовують SaaS. Вартість ліцензії, помножена на кількість користувачів, часто стає для них невигідною. У цьому випадку гра включає такі системи, як SpiceCRM або SuiteCRM, які також можна адаптувати до індивідуальних потреб. Їхній відкритий код дозволяє розробникам це робити. А оскільки на ліцензіях заощадили – можна розглянути тему реалізації. Якщо розміщуєш щось на своїх власних серверах, найкраще мати систему, яка підходить для організації, а не таку, до якої підійде організація.

публічні хмарні сервери

Цікаво, що згідно з останнім звітом F5, кількість компаній, які планують відмовитися від загальнодоступних систем у хмарі, зросла до 40%. Чи означає це, що після «великої відставки» нас чекає «велике повернення»? Хто знає.

Рекомендую спочатку врахувати індивідуальні потреби твого бізнесу та вибрати варіант, який найбільше відповідає вашим уподобанням, а не подібні «мандрівки». Для цього домовся про індивідуальну консультацію експерта eVolpe.

Коротко

Вибери хмарну систему, якщо:

  • zależy Ci na szybkim systemie
  • ти не хочеш інвестувати у власні сервери та обслуговувати їх самостійно
  • ти обираєш сучасний інтерфейс і мобільність програмного забезпечення
  • ти хочеш мати негайний доступ до інновацій, випущених у запланованих випусках

Дізнайся більше про Cloud

Вибери локальну систему, якщо:

  • ти не хочеш платити за ліцензії на кожного користувача
  • розглядаєш комплексне впровадження та адаптацію системи до індивідуальних вимог
  • ти дбаєш про безпеку персональних даних і повний контроль над їх базою
  • у тебе є навички та ресурси для ефективного керування серверною інфраструктурою (або ти схиляєшся до скористання послугами eVolpe у цій сфері)

Читай докладніше на тему On-Premise

Зареєструйся на консультацію з експертами по впровадженню eVolpe

wybierz termin
Sławomir Wnuk
Прокрутка до верху