Що таке HCM?

Kamil Ograbisz

Тобі цікаво, чи є сенс інвестиції в систему управління людським капіталом? Прочитавши цю статтю, нарешті зможеш заявити про себе. Далі знайдеш визначення концепції управління людським капіталом, інформацію про застосування HCM на практиці та стислий перелік переваг, пов’язаних із придбанням цього класу програмного забезпечення. Я трохи ризикую, але я також маю інформацію, коли MintHCM і йому подібні взагалі зазнають невдачі.

Отже, до справи…

Що таке управління людським капіталом?

Управління людським капіталом (HCM) – це бізнес-стратегія, яка полягає в організації роботи, пов’язаної з управлінням людським капіталом в організаціях. Відповідно до цієї ідеї, працівники є найважливішим ресурсом компанії. Я часто кажу, що про них потрібно піклуватися, як і про клієнтів.

HCM також є класом програмного забезпечення для обробки таких процесів, як: брендинг роботодавця, підбір персоналу, onboarding, управління часом праці, оцінка співробітників та інші.

Ми визначаємо управління людським капіталом подібно до управління відносинами з клієнтами. Залежно від контексту це може бути як підхід, так і філософія ведення бізнесу, або система, тобто інструмент, який використовується для реалізації концепції на практиці.

HCM в практиці

Спеціаліст відділу продажів HR, Rekruter, Employer Branding Specialist. Люди на таких посадах є ключовими, але не єдиними практиками підходу управління людським капіталом. До їхніх завдань входить підбір персоналу, обробка заявок, адаптація та інші дії, пов’язані з працевлаштуванням (контроль умов контракту, пільг, делегування, відсутності тощо). Зазвичай вони першими помічають необхідність змін і необхідність придбання системи HCM / HRM.

HRM, або управління людськими ресурсами, — це термін, який використовується як синоніми для позначення управління людським капіталом. 

Employer Branding

Пригода з HCM починається на етапі брендингу роботодавця, тобто створення іміджу бренду як надійного та надійного роботодавця. Для цього відділ кадрів, іноді за підтримки маркетингу, проводить рекламні кампанії та піклується про позитивний імідж компанії в Інтернеті. Діяльність повинна узгоджуватися з іншими PR-заходами. Відповідне програмне забезпечення дозволяє зручно координувати цей вид діяльності.

Приклад?

Відділ кадрів планує та готує рекламну кампанію у Facebook. Визначає цільову групу, виділяє для цього конкретні кошти. Інформація про припущення кампанії, витрачені кошти та отримані результати зберігається в системі HCM. Знання з цього питання слугуватимуть еталоном у наступних кампаніях. Завдяки інструменту такого класу можна звітувати про ефективність кампаній з брендингу роботодавця. Критерії оцінювання залежать від команди. В одних випадках вимірюється кількість лайків, в інших – статистика отриманих заявок на святкову практику.

Рекрутація

Мабуть, найбільш впізнаваним і розшукуваним функціональним напрямком систем HCM є рекрутинг. Це дуже складне завдання для багатьох організацій. Розширення персоналу, особливо для т. зв ринку працівників, пов’язаний з координацією діяльності в багатьох сферах. Програмне забезпечення допомагає розділити процес на етапи, організувати окремі дії та звітувати про отримані результати.

Завдяки такій системі, як MintHCM, можеш керувати оголошеннями про роботу, створювати базу даних поданих резюме, оцінювати кандидатів, призначати зустрічі та зберігати для вас нотатки, коли вам потрібно буде вирішити, кого найняти. Цей тип програмного забезпечення також сприяє безпеці персональних даних, що вимагається GDPR.

Профіль співробітника

Раніше я згадував, що системи HCM – це інструмент не тільки для співробітників відділу кадрів. Безцінні переваги надання доступу всім членам організації. Таким чином, кожен працевлаштований фахівець може контролювати власний прогрес, просування по службі в організації, редагувати контактні дані, при необхідності ділитися інформацією про реалізовані проекти, заплановані неявки, потреби в ресурсах компанії тощо.

Профіль співробітника в MintHCM схожий на профіль спеціаліста в LinkedIn. Є знання про освіту, досвід та отримані сертифікати. Роботодавцям також знадобляться контактні дані, номер банківського рахунку або перелік тренінгів, наданих пільг і деталі підписаного контракту. Це місце в системі, яке дозволяє зрозуміти історію співпраці з конкретною людиною. Система показує інформацію, яка стосується відповідного кадрового обліку.

Оцінки співробітників

Ще один важливий елемент управління людським капіталом – це зберігання знань про ваші навички. Зрілі організації переконані, що вони регулярно оцінюють прогрес і відданість своїх співробітників. Таким чином вони підтримують високий рівень ефективності команди. Співробітники, які усвідомлюють, що від них вимагається, в якому обсязі і коли вони за це відповідатимуть, набагато охочіше проявляють власну ініціативу та творчо підходять до виконання своїх обов’язків.

Час від часу, можливо, раз на квартал, варто організовувати атестаційні зустрічі співробітників. Це сприятливий час для розмов про премії, пільги, підвищення, просування по службі, а також можливість дисциплінувати людей, які не виконують своїх зобов’язань. Система HCM дозволяє відстежувати, як просувається кар’єра кожного співробітника та якими навичками (і на якому рівні) володіє команда. Завдяки описаній функції ви запобігаєте невиправданим витратам на навчання та підбір персоналу. Інвестуєш в особистий розвиток тих, хто виявляє потенціал; настільки, наскільки їм це дійсно потрібно. У результаті твої співробітники відчувають, що враховуєш їхні потреби, і бажають залишатися в організації довше.

Управління часом

Час-гроші. Не думаю, що мені потрібно тебе у цьому переконувати. З HCM ти нарешті контролюєш, скільки витрачаєш на це індивідуальні завдання. Можливо, тут знайдеш поле для оптимізації?

MintHCM пропонує функцію, яка виходить за рамки механізму clock-in/clock-out, відомого на виробничих підприємствах. У системі HCM може реєструвати не лише час початку та закінчення роботи, а й перевіряти, скільки кожного тижня витрачаєш на обрану діяльність і чи окупається вона .

Окрім щоденного відстеження часу, можеш керувати відсутністю, а також планувати зустрічі та керувати спільними ресурсами. Прекрасно знаєш, коли і кого не буде в офісі, тому набагато ефективніше розподіляєш обов’язки. У великих корпораціях такі знання також будуть корисні при управлінні простором. Чи знаеш ти, скільки тобі коштує утримання офісного приміщення? У таких організаціях, як колл-центри, його можна вільно позичати та повторно використовувати. Використовуй модуль Звіти та сповна використовуй потенціал своєї власності.

On-/Offboarding

Онбордінг — це не просто список речей, які потрібно надати новому співробітнику. Хоча цей вам точно знадобиться. Можна сказати, що це процес «соціалізації» фахівця в новій організації. Це підготовка робочого місця, формальності та документація, вступна співбесіда, навчання, ознайомлення з організаційною культурою, усі заходи, заплановані на випробувальний період, які сприяють акліматизації на робочому місці.

Навчання повинно бути однаковим незалежно від того, хто і відколи займає посаду. Система HCM дозволяє створити відповідний шаблон для використання керівниками та співробітниками відділу кадрів. Вони можуть використовувати його кожного разу після успішного набору. Процес offboarding, коли хтось прощається з організацією, виглядає так само, але в протилежному напрямку.

Коли MintHCM недостатньо?

Я пообіцяв на початку, що також розповім вам про ситуацію, в якій MintHCM не працює

Йдеться про систему управління т. зв м’який HR. Hard HR вимагає глибоких знань чинного трудового законодавства, і це може змінитися досить несподівано. На жаль, MintHCM не охоплює цю сферу бізнесу. Хоча він має кілька модулів, корисних під час розрахунків, напр. Делегації, Плани роботи, Документи – не використовується для розрахунку внесків. Тому краще не покладатися на нього в захопленні. Щоб бути в курсі того, що встановив законодавець, найкраще використовувати рішення для кадрів і заробітної плати.

MintHCM може стати ідеальним доповненням до жорсткого HR-інструменту. Як я вже згадував, він має набір модулів, які частково пов’язані з ним. Завдяки відповідній інтеграції та міграції даних ви створите комплексну платформу для управління людським капіталом і управління людськими ресурсами. Однак ви повинні знати про окреме призначення двох компонентів.

Підсумування

Виробники програмного забезпечення для бізнесу помітили прогалину на ринку і все частіше пропонують рішення, які підтримують стійке управління людським капіталом у дусі HCM. Нещодавно такий інструмент також був включений у пропозицію eVolpe. Звичайно, я говорю про систему MintHCM. Використовується для підтримки процесів у сфері soft HR. Його можуть використовувати як рекрутери та спеціалісти з брендингу роботодавця, так і всі інші співробітники компанії (від правління до стажерів). Це сприяє ефективному управлінню часом, ресурсами та людьми. Має широкий набір функцій, які сприяють оптимізації процедур, а також збільшенню прибутку та мінімізації вартості володіння працівника. Завдяки аналітиці HCM помітиш поле для вдосконалення та забезпечиш приємну подорож співробітників.

А як справи з управлінням людським капіталом у твоїй компанії?

Давайте поговоримо про MintHCM!

Я зв’яжусь з тобою протягом 24 годин.

Що таке HCM?


Управління людським капіталом (HCM) – це бізнес-стратегія, яка полягає в організації роботи, пов’язаної з управлінням людським капіталом в організаціях. Відповідно до цієї ідеї, працівники є найважливішим ресурсом компанії. HCM також є класом програмного забезпечення для обробки таких процесів, як: брендинг роботодавця, підбір персоналу, onboarding, управління часом праці, оцінка співробітників та інші.

Чи HCM і HRM то одне і те саме?


HCM i HRM це в основному те саме. HRM, або «Управління людськими ресурсами», — це термін, який взаємозамінно використовується з «Управлінням людським капіталом» (HCM) як визначення ідеї сталого управління людським капіталом на підприємствах.

Що таке MintHCM?


MintHCM — це ІТ-система з відкритим вихідним кодом, яка підтримує м’які HR-процеси. Його можуть використовувати як рекрутери та спеціалісти з брендингу роботодавця, так і всі інші співробітники компанії (від правління до стажерів). Це сприяє ефективному управлінню часом, ресурсами та талантами. Має широкий набір функцій, які сприяють оптимізації процедур, а також збільшенню прибутку та мінімізації вартості володіння працівника.

Kamil Ograbisz
Прокрутити вгору