110 мільйонів злотих буде розділено на цифровізацію МСП

Maciej Jankiewicz

«Мій бізнес тільки оговтується після коронавірусної кризи».

«У мене є сумніви, чи це дійсно сприятливий час для інвестування в інноваційні рішення».

«Я вважаю за краще зберегти свій накопичений капітал на випадок чергової кризи».

Такі та подібні сумніви – моє повсякденне життя. Мені здається, я зустрічаю їх так часто, тому що ми зазвичай стурбовані невідомим. Особливо зараз, коли ми всі відчули, що таке «перевернути світ з ніг на голову».

Тому я розмовляю з потенційними клієнтами eVolpe і часто відчуваю стриманість у своєму голосі. Але я вважаю, що я можу запропонувати реальну допомогу підприємствам і просто розумне бізнес-рішення. Я також знаю з досвіду, що найкращою зброєю в боротьбі зі страхом перед новим є раціональні аргументи. Тож я їх тут також процитую. Можливо я тебе переконаю записатися хоча б на індивідуальну консультацію. Тоді ми поговоримо про твій конкретний випадок.

Тим часом, оскільки ти тимчасово віддаєш перевагу незалежним дослідженням в Інтернеті (я так припускаю, тому що ти це читаєш), я переходжу до деталей цифрової трансформації підприємств та фінансування, яке можна отримати для цього.

Можливо, тебе зацікавить, що до розділу залишилося аж 110 мільйонів злотих? Насамперед…

Як коронавірус змінив польські компанії?

Пандемія коронавірусу, ймовірно, назавжди змінила бізнес-реальність. Багато компаній запровадили процедури, пов’язані з дотриманням соціального дистанціювання, носінням масок та встановленням дезінфекційних пристроїв. Деякі з цих інновацій, ймовірно, більше не зникнуть.

Спочатку скептично, віддалена робота стала повсякденною реальністю для багатьох. Успішно (навіть повний робочий день) працює в ІТ-індустрії, фінансах або в творчих професіях. Таким чином компанії почали економити на офісних приміщеннях та витратах на оренду, електроенергію та навіть… каву! На цьому шляху також були деякі труднощі. Найважливіші з них: дистанційне спілкування та управління робочим часом.

Що робити, щоб ефективно реалізувати ці речі на відстані? Як повністю скористатися перевагами режиму «Домашній офіс»? У 21 столітті відповідь може бути лише одна: цифрова трансформація твого підприємства!

Цифрова трансформація підприємства

Звучить досить складно. Однак сьогодні мова йде про щось цілком очевидне: технологічні, ділові та культурні зміни, які відбуваються в організації для покращення досвіду клієнтів.

На практиці цифрова трансформація означає придбання сучасної ІТ-системи, адаптованої до потреб бізнесу (або кількох таких систем), а також зміну організаційної культури всього підприємства.

У досягненні такої мети є три етапи.

Перший етап – оцифрування – це перетворення аналогової інформації в цифрову (наприклад, заміна зошитів і швидкозшивачів електронною таблицею Excel або простою ІТ-системою). Друга фаза – цифровізація, це узгодження бізнес-процесів і використовуваних технологій (через впровадження ІТ-системи на основі висновків аналізу перед впровадженням). Третя фаза – цифрова трансформація, має стратегічний характер, охоплює все підприємство, і, крім технологічної та бізнес-сфери, також стосується організаційної культури у твоїй компанії.

Переваги цифрової трансформації

Все ще вагаєшся, чи вигідна це інвестиція?

Сумніви щодо правомірності цифрової трансформації найчастіше мені вдається розвіяти лише кількома раціональними аргументами.

  • Перш за все, коли ти використовуєш сучасний ІТ-інструмент, який узгоджується з бізнес-процесом, ти працюєш швидше та ефективніше. Ти також заробляєш швидше та більше.
  • По-друге, розширена аналітика, яку пропонують сучасні системи, дозволяє приймати правильні рішення, підтверджені фактами. Ти більше не дієш інстинктивно чи імпульсивно, тому менше шансів помилитися. Ти навіть можеш передбачити майбутнє! Адже на ринку існують механізми штучного інтелекту, завдяки яким можна легко «передбачити» ситуацію на ринку в найближчі місяці.
  • По-третє, ти залучаєш й утримуєш досвідчених і сумлінних співробітників. Ті, хто цінує свободу гібридного режиму роботи, знаходять простір для саморозвитку та присвячують себе завданням, щоб довше залишатися з тобою. Бо кому захочеться змінити роботодавця, який йде в ногу з тенденціями, інвестує в компанію та солідно платить завдяки отриманим прибуткам?
  • По-четверте, ти отримуєш лояльних клієнтів. Коли використовуєш сучасні технології та підвищуєш свою ефективність, ти підвищуєш задоволеність пропонованими продуктами та послугами. А споживач, який менше чекає відповіді від сервісного відділу, швидше завершує транзакції та знаходить більшість інформації в Інтернеті, стає лояльним до бренду, повертається за новими та рекомендує тебе.

Насамкінець ризикну сказати, що цифрова трансформація твоєї компанії викликає ланцюгову реакцію, наслідком якої є отриманий прибуток. Чого ще бажати? Якщо хтось інший не заплатить тобі за це …

«Ваучери на цифровізацію», або як отримати кошти на придбання ІТ-системи

Чи розглядаєш ти інвестування в ІТ-систему? Здається, найкращий момент саме зараз!

І не лише через усі вагомі аргументи, які я намагався навести вище. Ще й тому, що розпочинається прийом заявок за Операційною програмою «Розумний розвиток». У випуску 2021 року на сектор МСП буде виділено 110 мільйонів злотих!

Метою проекту є підтримка підприємців, які, незважаючи на пандемію, що триває, інвестують у технології для цифрової трансформації своїх організацій.

Але будь обережний! Заповнюючи заявку, пам’ятай, що фінансування отримають лише ті проекти, які передбачають впровадження «нового або значно вдосконаленого процесу за допомогою використання ІТ-технологій».

Обов’язково не зупиняйся лише на оцифровці, але також включи нитку інтеграції вибраного інструменту з своїм власним бізнес-процесом. Для цього можеш звернутися до eVolpe.

Пам’ятаєш, як я пропонувала вам індивідуальну консультацію? Признач зустріч за допомогою календаря нижче. Я радий підказати, які види покращень будуть доречними в контексті субсидії, про яку йдеться.

Доброю новиною є те, що окрім придбання програмного забезпечення (включаючи ліцензії) та роботи з програмування, необхідної під час впровадження інструменту, ти можеш покрити витрати, пов’язані з впровадженням, включаючи витрати на: машини та пристрої, комп’ютерне обладнання, консультаційні послуги та навчання .

Що ще варто знати?

  • Співфінансування отримають мікро-, малі та середні підприємства, які ведуть господарську діяльність на території Республіки Польща (підтверджено записом у реєстрі).
  • Мінімальна вартість проекту – 60 тис., максимальна – 300 тис. злотих.
  • «Ваучер на оцифрування» може покривати максимум 85% вартості проекту, тобто до 255 тис злотих. Це означає, що потрібен 15% власного внеску. При максимальній вартості проекту (300 000 злотих) – це 45 000 злотих. злотих.
  • Субсидія до 255 тис Злоті, надані з фондів Європейського Союзу, не підлягають поверненню. Тому не варто переживати, що вона не зможе звести рахунки.
  • Розрахунок за проектами здійснюватиметься у формі одноразової виплати, лише на підставі документів, що підтверджують реалізацію проекту.
  • Конкурс пропозицій починається 20 вересня та завершується 20 жовтня 2021 року.

Детальніше про умови участі в конкурсі можна дізнатися за посиланням: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/wsparcie-msp-w-obkieta-cyfryzacji-bony-na-cyfryzacje

Підсумовуючи, якщо ти дбаєш про отримання прибутку та підвищення ефективності своєї діяльності – незважаючи на триваючу пандемію та орієнтацію на Home Office – не відкладай рішення про цифрову трансформацію своєї компанії. Тим паче, що 20 вересня стартує прийом заявок на співфінансування такої інвестиції.

При виникненні питань запишіться на індивідуальну консультацію. З радістю допоможу підібрати IT систему для твоєї компанії.
Удачі!

Зареєструйся на консультацію з експертами по впровадженню eVolpe

wybierz termin
Maciej Jankiewicz
Прокрутити вгору