Безкоштовна CRM – чи можливо це?

Maciej Jankiewicz

Чи існує таке поняття, як безкоштовна система CRM?

Якщо так, то навряд чи виправдає очікування компанії з більш ніж 5 співробітниками. Важко уявити, що надійні технології для бізнесу будуть доступні безкоштовно. Ти платиш за якість, особливо в сфері IT.

Однак не падай духом. Є способи реалізувати функціональне рішення і заплатити стільки, скільки можеш собі дозволити. Можливо, це не безкоштовно, але, безумовно, буде корисно.

Безкоштовна CRM – це міф?

По-моєму, трохи так. Інтернет переповнений вмістом, який вводить в оману, припускаючи, що деякі рішення безкоштовні. Я навіть провів короткий експеримент.

Я ввів у пошукову систему Google фразу «безкоштовний crm» і одразу отримав інформацію, що серед рекомендованих безкоштовних CRM-систем є, наприклад, SugarCRM.

Продаю більше 5 років, тому буду говорити. Це не безкоштовно. Я припускаю, що ця інформація є результатом видання спільноти, яке було припинено в 2017 році, яке не вимагало оплати ліцензії. Просто стаття, на яку я відразу натрапив, датується 2019 роком … Якщо вона не намагалася рекомендувати SugarCRM Community Edition, яка не підтримується виробником ( інтерфейс користувача, стабільність і безпека після цих кількох років залишають бажати кращого) – на жаль, я не можу погодитися з “безкоштовністю” такого рішення.

Без ліцензійних зборів але безкоштовного програмного забезпечення

Навіть проста відсутність плати за ліцензію не робить систему безкоштовною. Програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, яке можна безкоштовно завантажити з Інтернету та використовувати у формі, доступній для громадськості, зазвичай створює витрати. Але, мабуть, краще вважати їх інвестицією.

Ти дійсно нічого не будеш платити, якщо у тебе є сервер, який можна створити, і ти маєш достатні навички розробки та адміністрування, щоб встановити та налаштувати таку систему. Якщо тобі знадобиться підтримка в цій сфері, ти будеш змушений або змушені скористатися платними послугами компанії-реалізатора. Як на мене, набагато вигідніше, ніж самому обслуговувати систему.

CRM система безкоштовно – чи можливо це?

«Безкоштовна CRM» – фраза, популярність якої зростає хвилями. Особливо серед підприємців, які помітили цінність оцифрування процесів продажів, але не мають приголомшливого бюджету. Не дивно, що вони хотіли б побачити, чи не втрачають можливості.

Джерело: GoogleTrends

На жаль, попит не завжди дорівнює пропозиції. Те, що люди просять безкоштовний CRM, не означає, що ринок має для них значущу пропозицію. Рідко запропоноване тобі рішення насправді безкоштовне. Ти можеш попастися таким чином, наприклад, з моделлю freemium, яка є способом розповсюдження дуже базової версії програмного забезпечення «безкоштовно» та пропозиції платної розширеної версії за гроші (якщо твій бізнес стане достатньо залежним від певного способу роботи).

Я також не рекомендую повністю довіряти результатам Google. Шукаючи «безкоштовний crm», ти знайдеш або рекламу, або добре розміщену статтю, яка не відповідає дійсності, хоча містить правильні ключові слова.

Як не піддатися цій омані? Перш за все, почніть зі зміни підходу. Замість того, щоб говорити «Я шукаю безкоштовну CRM», налаштуйся на «Я шукаю надійну систему CRM у межах бюджету, який я маю в своєму розпорядженні». Тому що, хоча у тебе не обов’язково є шанс отримати хороше безкоштовне рішення, ти можеш інвестувати в щось, що розвивається, і регулярно контролювати витрати.

Не безкоштовна, але доступна система CRM

Якщо у вас немає запаморочливих ресурсів, обов’язково розгляньте варіант мінімально життєздатного продукту. Ти отримаєш функціональний інструмент, який можна розробити в майбутньому, коли ти зможеш собі це дозволити. До того часу ти скористаєшся перевагами основних функцій, які сприятимуть твоєму бізнесу.

Якщо ти бачиш посилання на варіант freemium, є одна відмінність. Цього разу це не пастка. Ти відразу розумієш, що система розвивається, і лише подальший розвиток дозволить отримати інструмент, адаптований до ваших індивідуальних потреб. І ти все одно повинен платити за MVP. Навіть для його встановлення, налаштування та розміщення. Принаймні в eVolpe тобі ніхто не буде розповідати казки, що воно інше.

Ефекту MVP найпростіше досягти за допомогою програмного забезпечення з відкритим кодом. Той, який, як я писав вище, зовсім не безкоштовний, але інколи без ліцензійних зборів. З чистим сумлінням я можу порекомендувати тобі два таких варіанти: SuiteCRM або SpiceCRM.

SuiteCRM — добре зарекомендував себе на ринку інструмент CRM. Своїм багатим функціоналом він зобов’язаний вищезгаданій соціальній версії SugarCRM. Однак з моменту поділу цих двох проектів минуло стільки часу, що неозброєним оком його впізнати важко. Особливо те, що SuiteCRM щойно випустив нову версію з повністю зміненим інтерфейсом користувача.

SpiceCRM також використовує найкращі. Частково також від SugarCRM, але також від самого Google! SpiceUI побудований на основі AngularJS (користувацьке середовище, надане авторами найпопулярнішої пошукової системи в світі) і на базі Lightning Design System. В результаті, крім численних типових функцій, CRM пропонує сучасний і зручний зовнішній вигляд. Якщо тобі це подобається, також переглянь відео нижче.

Підсумування

Важко на ринку безкоштовної CRM. Буває, що дехто лише позиціонує себе таким чином. Звичайно, є відкриті системи, іноді без ліцензійних платежів. Ти можеш завантажити їх з Інтернету та встановити самостійно. Але якщо у тебе немає навичок, пов’язаних з хостингом, конфігурацією та адмініструванням програмного забезпечення – ти все одно за щось заплатиш.

Замість того, щоб тинятися в пошуках «безкоштовного crm», інвестуй в рішення для розробки. Витратиш стільки, скільки зможеш, і повернися до теми, коли почнеш свій бізнес. Ти маєш таку можливість завдяки опції Minimum Viable Product.

Як це? Поговоримо про можливості програмного забезпечення в межах твого бюджету? Я залишаю свій календар нижче. Вибери зручну дату для такої консультації і почуємося!

Зареєструйся на консультацію з експертами по впровадженню eVolpe

wybierz termin
Maciej Jankiewicz
Прокрутити вгору