Glosariusz

Agile

Proces wdrożeniaTechnologia

Методологія роботи в програмних проектах, яка полягає в видачі результатів спільної роботи поетапно; відповідно до принципів Agile Software Development Manifesto.

AGPL3

Technologia

позначення ліцензії вільного програмного забезпечення, призначеної для усунення недоліків звичайної GNU GPL, коли програмне забезпечення фактично не розповсюджується, що не нав’язує користувачеві вихідний код програми.

Application Programming Interface

Technologia

він складається з трьох основних елементів процедури, протоколів та інструментів. API необхідні для підключення додатків, щоб вони могли виконувати розроблену функцію, яка зазвичай побудована на обміні даними та виконанні попередньо визначених процесів.

Big Data

Technologia

Інформаційні активи великого обсягу, швидкості та різноманітності, які потребують економічно ефективних, інноваційних форм обробки.

Bloatware

Technologia

Bloatware – це програмне забезпечення, яке не потрібно користувачеві. Bloatware споживає ресурси сервера, але не пропонує належного рівня зручності використання.

Bug, помилка

Technologia

несправність системи, що призводить до її несправності; внаслідок людської помилки на одному з етапів розробки програмного забезпечення, як правило, під час створення вихідного коду, іноді також на етапі проектування.

Cloud

Technologia

Хмара — це «інноваційна» модель хостингу. Програмне забезпечення встановлюється та підтримується на зовнішній інфраструктурі, за яку стягується плата. Утримувати все необхідне обладнання та безпеку інстанції це справи постачальника.

Core

Technologia

Ядро(Core) – основна, базова частина програмного забезпечення ІТ.

Dark Data

Technologia

Занедбані інформаційні ресурси підприємства, які не використовуються продуктивно.

Downgrade

Technologia

Downgrade – процес, зворотний upgrade (оновленню); замінити апаратне або програмне забезпечення – наприклад, щоб бути сумісним з іншими компонентами системи.

Dynamic Content

Technologia

Вміст веб-сайту постійно оновлюється, щоб надати нову або оновлену інформацію.

Firewall

Technologia

Програма або весь комп’ютер (наприклад, сервер Інтернет-шлюзу), який контролює доступ до мережі та відстежує потік мережевого трафіку. Брандмауер може блокувати небажаний мережевий трафік і запобігати сторонньому вторгненню у вашу приватну мережу. Це особливо важливо, коли локальна мережа підключається до Інтернету.

Fork

Technologia

Fork— це похідне програмного забезпечення, що виникає в результаті використання відкритого коду та подальшого розвитку проекту в новому напрямку, часто іншою командою та під зміненою назвою.

Fork від SugarCRM CE — це SuiteCRM і SpiceCRM . Fork SuiteCRM то MintHCM.


GDPR

Technologia

General Data Protection Regulation (GDPR) – регламент ЄС, що містить положення про захист фізичних осіб щодо обробки персональних даних та положення про потік персональних даних.

GUI

Technologia

Метод представлення інформації про систему, який використовує значки, меню та курсор для керування взаємодією користувача із системою.

Hardware

Technologia

Hardware – це матеріальна частина комп’ютера.

Hardware визначається як комп’ютерне обладнання, на відміну від Software, тобто програмного забезпечення.

IaaS (Infrastructure as a Service)

Technologia

IaaS (Infrastructure as a Service) — хмарний сервіс, що забезпечує інфраструктуру, на якій можна розгортати та запускати будь-яке програмне забезпечення.

Internet of Things

Technologia

Мережа фізичних об’єктів, які містять вбудовану технологію для зв’язку або взаємодії із зовнішнім середовищем. Ці типи предметів включають, але не обмежуються ними, побутову техніку, елементи освітлення та опалення, а також носимі пристрої (wearables).

IP-PBX

Technologia

Система зв’язку на основі локальної мережі, яка забезпечує функціональність телефонії.

Lean Thinking

Technologia

Концепція безперервного «проріджування» та вдосконалення процесів у всій організації, що в свою чергу сприяє найвищій якості кінцевого продукту.

Прокрутити вгору