Як HCM допомагає під час віддаленої роботи?

Kamil Ograbisz

Як слушно зазначив Марцін Ружанський у статті під назвою «Як підготувати компанію до коронавірусу?» – відкритість до дистанційної роботи – це найкраще, що зараз може зробити підприємець. Сьогодні я хотів би розширити одне з питань, порушених у вищезгаданому матеріалі, а саме використання програмного забезпечення для управління людським капіталом.

управління робочий час

HCM є одним із молодших класів програмного забезпечення для бізнесу. Він служить для організації процесів, пов’язаних з м’яким HR. Основною функціональною областю даного типу систем є т.зв відстеження часу.

Модуль тайм-менеджменту дозволяє відстежувати людино-години, витрачені на виконання індивідуальних завдань, досліджувати продуктивність команди, дотримуватися календаря та на основі отриманих знань підбирати співробітників для реалізованих проектів. В епоху інтенсивної віддаленої роботи – це однозначно дуже корисна річ.

Переваги обліку часу щодня оцінюють компанії, які розраховуються зі своїми клієнтами за обсягом використаних ресурсів і витраченого часу. Ти використовуєш модель «Час і матеріал»? Я рекомендую реєструвати час за допомогою HCM. Тоді легше отримати інформаційну прозорість, яка, ймовірно, потрібна клієнту. Функція також буде корисною в нинішніх умовах, коли складніше контролювати участь окремих людей у ​​поточних проектах.

Однак це щось більше, ніж традиційний механізм синхронізації/вимкнення. Відстеження часу в системі HCM дозволяє планувати майбутні завдання, контролювати робочий час і приймати рішення щодо організаційних питань, таких як: найкраща дата зустрічі, склад команди в проекті X, ймовірний час виконання замовлення Y.

Зараз я вдома одна, працюю віддалено. Це пов’язано з включаючи досить багато викликів. Відмова від одночасного виконання обов’язків предмети побуту, особливо коли посуд в раковині вимагає втручання, зовсім ні так просто. У квартирі я не завжди можу виділити собі місце сприяє зосередженню. Молоді батьки, мабуть, мене зрозуміють. Моя багатозадачність повсякденному житті, але роботодавець розраховує на те, що я буду повністю зайнятий ним мої обов’язки, що, звичайно, зрозуміло.

Не зрозумій мене не правильно. Під час віддаленої роботи, а також під час виконання обов’язків в офісі – у всіх нас є моменти перерви. Відлік часу служить додатковою мотивацією, щоб такі перерви не затягувалися і всі завдання виконувалися вчасно.

Ти менеджер і плануєш відправляти працівників додому? Завдяки цій функції ти будеш в курсі подій без зайвого спостереження. Співробітнику достатньо оголосити час, необхідний для виконання завдання, і вказати реальний обсяг, коли він його виконував. Ти зможеш оцінити дату отримання результатів роботи і відреагувати на будь-які відхилення від норми. Інструмент також зберігатиме інформацію про понаднормову роботу та будь-які недоліки в плані роботи.

Рекрутація працівників

Чи планував ти розширити відділ продажів, але чи здивувала тебе поточна ситуація? Буде набагато безпечніше, якщо ти тимчасово відмовишся від співбесіди у себе. У будь-якому випадку, команда кадрів, відповідальна за їхню організацію, ймовірно, все одно працює віддалено. Без їхньої присутності було б важко це все скоординувати.

Проте з правильним інструментом т тобі не доведеться скасовувати все! Сам процес створення моделі компетенцій для нової посади, підготовки пропозиції та публікації оголошення – це щонайменше тиждень роботи у «своєму дворі». Збір кандидатів і первинна перевірка заявки (на основі CV, телефонної співбесіди та рекрутингового завдання) також займе деякий час. Є шанс, що поки nи приїдеш на особисту зустріч – найгірше буде позаду. Навіть попередження за три місяці, на яке ти можеш розраховувати в деяких випадках, лише підтверджує це. Залежно від індивідуальної ситуації – може виявитися, що довго чекати не варто.

Якщо ти помітиш потребу у найнятті найближчими тижнями, система HCM прийде на допомогу. Зберігання всього в одному місці сприяє спілкуванню між рекрутерами, керівництвом і менеджментом. У додатку ти можеш призначати відповідні статуси, оцінювати завдання з найму, створювати вищезазначену модель компетенції та інформувати відповідних людей про хід усього процесу. Для цього не потрібно бути в одному офісі.

До речі, рекомендую системи, доступні на рівні веб-браузера. Ти можеш використовувати їх з будь-якого пристрою в зоні дії Інтернету. Це ще один фактор, який покращує виконання обов’язків поза стаціонарним робочим місцем у твоїй офісній будівлі.

управління пропусками

Відстеження часу, згадане на самому початку, дуже сильно пов’язане з останньою функціональною областю системи HCM, про яку я хотів би поговорити сьогодні. Йдеться про список осіб, дати та причини відсутності окремих учасників команди. Переглянути список актуальної інформації з даної теми можна в окремому календарі в системі HCM. Окрім віддаленої роботи, можливі варіанти, наприклад, відрядження, відпустка, відсутність у зв’язку з хворобою.

Модуль керування відсутністю полегшує обмін інформацією про доступність твоїх колег. На його основі можна планувати зустрічі (в тому числі віртуальні) і контролювати наявність проектних команд. У нинішній ситуації загрози коронавірусу інформація про чиюсь хворобу також може сприяти безпеці всієї команди.

MintHCM – свіжо-м’ятна пропозиція від eVolpe

Чи бачиш ти застосування вищеописаних функцій у твоїй компанії? У мене є для тебе недороге, функціональне рішення.

Деякий час тому eVolpe стала офіційним партнером системи під назвою MintHCM. Більше на цю тему я писав, наприклад, ТУТ.

З нагоди сьогоднішньої статті я хотів би звернути вашу увагу на те, що це рішення з відкритим кодом.

За використання MintHCM не стягується ліцензійна плата. Це означає, що поточна ситуація не створює для вас додаткових, непередбачених витрат, пов’язаних із придбанням інструменту. MintHCM можна завантажити з Інтернету та встановити на власні сервери.

Якщо nи все ще читаєi це і не шукаєте в системній документації інструкції зі встановлення MintHCM, я додам ще одну річ.

При необхідності можна вільно розширювати код MintHCM і адаптувати його під нестандартні потреби. eVolpe також пропонує послуги розміщення та підтримки екземплярів на наших серверах. Для ясності: за ці елементи стягується плата, але вони скасовують зобов’язання самостійно піклуватися про серверну інфраструктуру або наймати групу розробників для виконання спеціальних завдань, наприклад додавання додаткового поля чи зв’язку.

Чи бачиш ти використання HCM у твоїй організації?

Давайте поговоримо про MintHCM!

Я зв’яжусь з тобою протягом 24 годин.

Kamil Ograbisz
Прокрутити вгору