Система HCM – для чого вона потрібна?

Kamil Ograbisz

Безсумнівно, людський капітал є найціннішим ресурсом будь-якої компанії. Люди, які працюють в організації, надають їй характер і впливають на якість обслуговування клієнтів. Більш ніж один тендер вимагає подання документів, що підтверджують кваліфікацію в певній галузі. Все частіше стандартні запити також стосуються цього, особливо у B2B. Заява? Навіть клієнта важко знайти, якщо щось не працює в HR. Але не переживай. Є спосіб!

Система HCM

Система HCM є новинкою серед IT-рішень для бізнесу (принаймні в Польщі). Для молоді клас програмно забезпечений, який підходить для організації людей.

Що означає абревіатура HCM?

Абревіатура HCM відповідає англійському розширенню словосполучення Human Capital Management, тобто управління людським капіталом.

Для чого потрібна система HCM?

Система HCM — це програмне забезпечення для управління людським капіталом, яке об’єднує функціональні можливості різних типів програм на одній платформі. Замість окремого інструменту для вимірювання робочого часу, рекрутингу, адаптації, оцінки навичок, планування делегування – достатньо одного продуманого інструменту.

Чому варто придбати систему HCM?

Перш за все тому, що в предметі управління людським капіталом багато напрямків перетинаються. Важко визначити точну межу між моделлю компетенцій і функцією оцінки співробітників. Я писав вище про те, як ці речі впливають на законність початку набору. Це, у свою чергу, неможливо реалізувати у відриві від ієрархії посад і навіть календаря засідань.

Перш ніж почати нову тему, варто усвідомити одне, а саме: HCM – це і філософія функціонування, і окремий клас систем для бізнесу. Саме на останньому я хотів би зупинитися в сьогоднішній статті. Детальніше про перший, наприклад, ТУТ.

Інтеграція з CRM або системою проектів навіть дозволяє прогнозувати майбутні потреби в персоналі та передбачити заповнюваність окремих команд і планувати кампанії брендингу роботодавця. Крім усього іншого, з цієї причини при плануванні впровадження слід враховувати, чи має це бути окрема програма, чи, можливо, частина більшого «організму».

Система HCM як база компетенцій

Ви повинні піклуватися про своїх працівників. Також мусиш знати, що вони можуть робити і скільки досвіду вони отримали всередині та поза організацією. Це, мабуть, одна з найважливіших і корисних функцій системи HCM. Цей тип інструменту слугує банком інформації про наявні компетенції. Введені в систему навички можна зручно оцінити там і використати для побудови моделі компетенцій для конкретної посади. Це також сприяє підбору персоналу. Але ти в іншій функціональній сфері…

Система HCM як інструмент рекрутера

Якби запитати випадкового перехожого (або респондентів ігрового шоу «Фаміліада») про те, чим займаються співробітники відділу кадрів з 9:00 до 17:00, напевно, вийшло б, що… вони набирають кадри.

Всупереч видимості, активний пошук нових співробітників є досить доривча робота. Звичайно, у великих корпораціях здійснюється набір співробітників мають набагато більший масштаб. Якщо ти не працюєш на лідера галузі споживчої електроніки, але їх лише кілька, можливо, десяток або близько того в рік. Чим менше, тим більше ти знаєш про свою команду.

Знання своїх навичок і навантаження у вказаний період допомагає визначити, чи є інвестиції в розвиток команди розумно. Коли є реальна потреба залучити когось нового – система HCM надасть усі необхідні інструменти. На ній можна їхати: база даних кандидатів, зберігання документів, оцінка заявок, організація співбесід телефон і зустрічі – все в розрізі конкретної вакансії і в у зв’язку з вищезазначеною моделлю компетенцій для вказаної посади. Система HCM гарантує, що ти не заблукаєш в лабіринті інформації, що надходить із багатьох джерел. Історія контактів з кожною людиною зберігається, і ви можете бути впевнені, що з усіма діяльність, яка належить рекрутеру були зроблені правильно.

Тайм-менеджмент в системі HCM

Останнє нагадує мені також описати відстеження часу, що є ще однією дуже важливою функціональною областю програмного забезпечення HCM.

Тайм-менеджмент — це щось більше, ніж система «години-в-годинниках», пов’язані з виробничими компаніями. Йдеться не лише про відстеження робочого часу, а й про безперервність виконання замовлення за відсутності конкретних спеціалістів, призначення заміни, планування відряджень, резервування ресурсів, звітність про хід виконання конкретних проектів і витрати часу. відданий їм. Людей з ІТ-індустрії напевно зацікавить, наскільки система HCM полегшує розрахунки в режимі Time&Material. Уся вищезазначена інформація впливає на особистий і спільний календар користувачів системи. Тут відображається інформація про заплановані зустрічі, телефонні дзвінки, відпустки, відрядження, віддалену роботу чи навчання.

Як правильно провести адаптацію?

Говорячи про навчання… Безумовно, багато з них необхідно провести на етапі ознайомлення з організаційною культурою в новій компанії. Процедура адаптації полягає в забезпеченні доступу до обладнання та знань, необхідних для належного виконання обов’язків. Хорошою практикою є створення шаблонів для кожної позиції. Тоді тобі не доведеться кожного разу думати про те, які документи чи ресурси потрібно підготувати. Організація всього цього в системі HCM дозволяє відстежувати прогрес нових співробітників. Таким чином також можна визначити, чи закінчився випробувальний термін і чи пройшла людина всі етапи запланованого навчання.

Варто знати, що offboarding є дзеркальним відображенням onboarding. Завдяки функціям у цій сфері можеш легко попрощатися з людьми, які залишають організацію. Заплануєш вихідну співбесіду та повернеш все видане обладнання. Також не пропустиш жодного підпису для кадрової документації. Система HCM своєчасно нагадає про всі ці дії.

Профіль співробітника – секретна зброя на ринку праці

Крім співробітників відділу кадрів, доступ до системи можуть (і повинні) мати всі співробітники компанії. Це сприяє тайм-менеджменту, про який було сказано раніше, але не тільки. Завдяки системі HCM маєш шанс утримати співробітників, які в альтернативній реальності планували б покинути компанію в пошуках перспектив розвитку. Програмне забезпечення дозволяє переглядати прогрес у досягненні цілей, забезпечує прозорість інформації про результати оцінювання співробітників, а також охоплює всі етапи т.зв. Карта подорожі співробітника. Ось як виглядає ця подорож.

minthcm система hcm

Перш ніж ваш найкращий продавець став членом команди, він і десятки інших людей балотувалися на вакантну посаду в організації. Зараз у вас налагоджені стосунки, але раніше ви були досить анонімними один для одного. Хто кого знайшов на ринку праці, залежить від того, кого запитати ;) Подальші етапи були досить стандартними. Після подачі заявки її потрібно було оцінити. Оскільки ця кандидатура вирізнялася з-поміж інших, ви вирішили розпочати набір, а потім працевлаштування на умовах, узгоджених під час процесу найму. Після підписання контракту новий співробітник пройшов належне навчання, ти почав вимірювати його ефективність, що сприяло його просуванню на поточну посаду. Це кінець твоєї спільної подорожі? Це залежить! У системі HCM ти знайдеш відповіді на запитання про подальшу кар’єру та можливі додаткові переваги. Якщо ти будеш грати правильно, ти утримаєш цінного працівника протягом багатьох років.

Підсумування

Описані вище функціональні області, звичайно, не всі, але є одними з найважливіших елементів архітектури системи HCM. Функціональних зон може бути набагато більше. Деякі рішення також надають функції для т.зв жорсткий HR, тобто розрахунок зарплати, допомоги, страхування. З огляду на його специфіку та необхідність дотримання чинного законодавства, вважаю, що для цього краще мати окремий типовий кадрово-бухгалтерський інструмент. З іншого боку, цікавою опцією, яка доповнює функціональність HCM, є модуль для брендингу роботодавця, тобто рекламних заходів, спрямованих на формування позитивного іміджу роботодавця. (Мабуть, варто незабаром написати про це окрему статтю.) Однак справжня сила програмного забезпечення HCM полягає насамперед у модулях для обробки м’якого HR. Вони включають: управління часом, оцінювання співробітників, кар’єрні шляхи, профіль співробітника, підбір персоналу, адаптацію та посадові інструкції.

А ти вже знаєш, які функції управління людським капіталом тобі потрібні?

Давайте поговоримо про MintHCM!

Я зв’яжусь з тобою протягом 24 годин.

Kamil Ograbisz
Прокрутити вгору