Чим не є HCM?

Kamil Ograbisz

HCM не є (обов’язково) хворобою серця.

Розмова з клієнтом.

– Ти вже використовуєш HCM у своїй компанії?
– Що це?
– Насправді це гарне запитання…

Звичайно, я не мав на увазі ані консерваторію в Галіфаксі, Канада, ані німецький науково-дослідний центр Hausdorff Center for Mathematics. Huty Cynku Містечко в “Śląsku” (HCM S.A.) теж ні. Якщо ти подумаєш про це, було б дуже важко «використовувати» їх. У Сомалі також є аеропорт, який позначений цим кодом IATA. Але ні. Ніхто з нас не їде в глухе африканське місто Ейль. Після введення ярлика в пошукову систему Google ми відразу отримуємо відповідь: «ГКМП — це генетично обумовлена ​​хвороба серця». Ще не те, я хотів тоді запитати…

У розмові з клієнтом я, звісно, ​​мав на увазі ІТ-ПЗ Human Capital Management. Однак це була не перша така ситуація. Досить часто я розширюю цитовану абревіатуру, щоб уточнити свої наміри. Звідси ідея для сьогоднішньої статті.

HCM – це не (просто) система.

Управління людським капіталом – це перш за все філософія, яка полягає в організації бізнесу з точки зору працівника. Коли її потреби поставлені в центр, легше керувати особливо великою командою. Це пов’язано з певним психологічно обумовленим механізмом…

Незважаючи на наші найкращі наміри, ми всі егоцентричні. Покажіть мені фотографію старшокласника, і перше, що я помічу, це те, як я вийшла на ній.

Підсвідомо кожен з нас шукає себе на картинці. У випадку з організаціями, в яких ми працюємо, це не інакше. Ті, хто дбає про благополуччя своїх співробітників – вони довше утримують їх і мотивують займатися своїми обов’язками. Я не знаю кращого способу вирішити це, ніж система HCM

HCM не є (те саме, що) HRM і HRIS?

Хоча сама абревіатура часом незрозуміла, потреба в організації процесів, пов’язаних з підбором персоналу, підтримкою саморозвитку, організацією робочого дня, часто виявляється розвиненою. На жаль, моє спілкування з клієнтами також не сприяє тому, що в галузевому жаргоні є принаймні кілька термінів, які стосуються того самого або дуже схожого рішення.

Індустрія погоджується з тим, що системи для ведення комерційних відносин називають CRM. У мене склалося враження, що HCM все ще занадто молодий клас програмного забезпечення, щоб досягти повної узгодженості визначення. Деяким виробникам припав до душі термін «Управління людськими ресурсами» (HRM). Все частіше я зустрічаю термін Інформаційна система кадрів (HRIS).

Фактична різниця між HCM, HRM і HRIS, якщо така є, мінімальна. Всі вищезазначені терміни відносяться до інструменту управління відносинами з працівниками (потенційними, діючими і колишніми).

CRM, про яку тут багато разів згадувалося, організовує бізнес-процеси відповідно до потреб клієнта. HCM, навпаки, опікується т. зв Подорож співробітника. Він надає функції, які підтримують: підбір персоналу, адаптацію, організацію роботи, управління талантами, особистий розвиток та інші формальні питання щодо умов працевлаштування (наприклад, архівування документації).

Що таке HCM?


Абревіатура HCM відповідає англійському словосполученню Human Capital Management, що означає управління людським капіталом. HCM – це і філософія функціонування, і окремий клас бізнес-систем.

Що таке система HCM?


Система HCM — це програмне забезпечення для управління людським капіталом, яке об’єднує функціональні можливості різних типів програм на одній платформі. Замість окремого рішення для вимірювання робочого часу, рекрутингу, адаптації, оцінки навичок, планування делегування – лише одна програма, яка збирає всі ці елементи в одному.

Підсумування

Є багато речей, якими HCM не є. Є також чимало таких (залежно від контексту). Якщо ти ведеш бізнес і відчуваєш потребу організувати т. зв soft HR, турбота про бренд роботодавця, процеси підбору персоналу, управління робочим часом тощо. – вас повинна зацікавити система занять «Управління людським капіталом».

Повертаючись, я був би безмежно вдячний, якби ми всі домовилися про одну дату (#teamhcm) і почали використовувати її спільно, але, мабуть, для цього ще зарано. Розмовна мова, ймовірно, з часом витіснить менш дружні та менш вживані варіанти, але на сьогодні мені залишилося жонглювати всіма можливими скороченнями. Сподіваюся, ця стаття розвіяла сумніви, які виникли у тебе. При необхідності я з радістю розповім про переваги та адаптацію системи HCM до конкретних потреб твоєї організації. Будь ласка, скористайся формою нижче, якщо необхідно.

Маєш запитання щодо HCM?

Залиш повідомлення. Я зв’яжусь з тобою протягом 24 годин.

Kamil Ograbisz
Прокрутка до верху