CRM система для великої компанії

Maciej Jankiewicz

На жаль, відповідь на питання про найкращу CRM-систему для великої компанії зовсім не однозначна. Часто залежить від того, кого запитати.

До комітету із закупівель у великих компаніях, окрім президента, також входять члени правління, директор з продажу, фінансовий директор і представник відділу успіху клієнтів, які висловлюють свою думку щодо раніше поданих пропозицій.

У цьому випадку найкраща система CRM для великої компанії – це просто та, яка відповідає конкретним потребам організації.

  • Бюджет (як, ймовірно, помітить фінансовий директор),
  • можливості звітності (як, напевно, помітить генеральний директор),
  • безпека даних (як напевно скаже IT-директор)
  • а також зручність використання та сучасний інтерфейс (про який, ймовірно, запитають основні користувачі).

Розглянемо, які бувають варіанти в цілому. Я припускаю, що нікого у вашій корпорації не цікавить «безкоштовне», а лише надійне програмне забезпечення з повагою. Кілька слів про це сьогодні.

CRM система для великої компанії. Рейтинг

Я завжди кажу, що систему слід вибирати відповідно до конкретних потреб підприємства, яке вона обслуговує. Для їх визначення т. зв аналіз перед впровадженням. Не буду заперечувати, але попередній список розглянутих інструментів теж не завадить.

У випадку великих компаній і корпорацій його слід використовувати лише в системах, рекомендованих надійними дослідницькими установами ринку. Одразу спадає на думку рейтинг Gartner® Magic Quadrant ™ для автоматизації продажів.

www.gartner.com

Варто розглянути системи кварталу лідерів і візіонерів. Особливо, якщо їх код відкритий. Коли після аналізу перед впровадженням буде зрозуміло, які області потребують коригування, цим займається служба додаткової розробки. Краще, ніж намагатися вписати свій конкретний бізнес-процес у жорстку структуру із закритим кодом.

CRM система для великої компанії і Open Source

Відкритий вихідний код іноді асоціюється з безкоштовними, недостатньо розробленими інструментами. Ніщо не може бути більш неправильним. Один із провидців ринку, згаданий Gartner у своєму рейтингу, пропонує своїм клієнтам версію з відкритим кодом.

Звичайно, я говорю про SugarCRM Inc. Корпоративна версія їхньої системи може не лише розміщуватися поза хмарою постачальника, але й підлягає безкоштовним перетворенням коду відповідно до індивідуальних потреб твого підприємства.

CRM система для великої компанії та партнера по впровадженню

Найкраще, якщо ти наймеш досвідчену консалтингову та впроваджувальну компанію. Звичайно, я рекомендую eVolpe. Але ти не повинен вірити мені на слово. Неважко здогадатися, що я дещо упереджений.

Інша справа – популярний сайт порівняння провайдерів послуг Clutch.co, співробітники якого особисто перевіряють усі залишені там відгуки. Портал дбає про достовірність опублікованої на ньому інформації. Тим більше радий той факт, що компанія, в якій я працюю, посіла перше місце в списку найкращих консультантів і консалтингових фірм SugarCRM. І це з глобальної точки зору!

https://clutch.co/it-services/sugarcrm/leaders-matrix

CRM система для великої компанії та безпека даних

Особи, які приймають рішення про покупку програмного забезпечення, безумовно, також будуть зацікавлені питанням безпеки даних. Особливо в період застосування норм GDPR. Необхідно враховувати місце установки замовленої системи. Є багато варіантів.

Найкраще, якщо виробник не ставить бар’єрів у цьому відношенні, і є можливість розміщення в хмарі, на власних серверах і у співпраці з партнером по реалізації. SugarCRM знову є прикладом для наслідування. Його портфоліо включає версії локальної інсталяції та рішення Sugar Sell, доступне в хмарі Amazon Cloud Services.

Не чув про більш безпечний варіант.

CRM система для великої компанії та ліцензії

Велика компанія – це організація, в якій працює понад 250 співробітників. Це означає, що доступ до CRM-системи знадобиться дуже великій групі користувачів. І чим більше команда, тим більше вартість абонплати, тобто популярних ліцензій.

Ринковим стандартом є розрахунок за кількість користувачів за місяць роботи системи. Зазвичай також потрібно сплатити щорічну плату наперед.

Звичайно, при великому замовленні кінцева ціна не тільки того варта, але й обговорюється! Адже коли у тебе не виходить – є ще один спосіб.

CRM-система для великої компанії без ліцензійних зборів?

Навіть правління відомої та процвітаючої корпорації має право визнати, що 6-значна сума на рік для ліцензій – це однозначно забагато. У такій ситуації доведеться йти на компроміс…

На жаль, в рішенні, яке лідирує в рейтингу, буде відмовлено. У цьому випадку краще зробити ставку на інший, але менш авторитетний Open Source CRM. Наприклад, той, який є форком (похідною системою, винайденою на основі іншого рішення) ліцензійного рішення.

Система без ліцензійних платежів — порятунок, коли плата за доступ до ПЗ перевищує бюджет впровадження. На цьому етапі я зазвичай рекомендую систему під назвою SuiteCRM.

Творці цього додатку гарантують, що використання системи ніколи не буде передбачати додаткових витрат, а продукт завжди буде доступний за ліцензією з відкритим кодом AGPL3. Це єдина система, яка не стягує ліцензійних зборів і конкурує з такими брендами, як SugarCRM, Salesforce або Microsoft Dynamics CRM. Його навіть кілька разів нагороджували на плебісциті Bossie Awards, де його було визнано найкращим програмним забезпеченням CRM з відкритим кодом. Якщо йти цим шляхом, то тільки з професіоналами.

Підсумування

Зазвичай ти просиш когось із групи ключових користувачів дослідити програмне забезпечення CRM. Зрештою, є важливою думка інших осіб, які приймають рішення. І звертають увагу в першу чергу на прибутковість інвестицій. І це з точки зору власної позиції.

Якщо тобі колись доведеться рекомендувати рішення CRM керівництву великої компанії, переконайся, що ти достатньо знаєш про витрати на ліцензування, впровадження, розміщення, обслуговування, підтримку та розробку програми. Намагайся говорити мовою переваг і підкреслювати репутацію і позиції в рейтингах надійних установ. Пропозиція широка. Ти обов’язково знайдеш те, що можна пристосувати до твоїх конкретних потреб.

Отже, яка система CRM підійде твоєму бізнесу?

Якщо ця стаття не розвіяла всі сумніви, я залишаю свій календар нижче. Вибери зручну дату для індивідуальної консультації та до зустрічі!

Зареєструйся на консультацію з експертами по впровадженню eVolpe

wybierz termin
Maciej Jankiewicz
Прокрутити вгору